کت تک

کت و شلوار

کت و شلوار

کت شلوار که منشاً اصلی آن از بریتانیا سرچشمه می گیرد وکت وشلواری غربی محسوب می شود که از یک نوع پارچه دوخته شده است و یکی از پوشش های محبوب آقایان است .کت و شلوار مجموعه ای از لباس مردانه است که شامل یک کت  و شلوار است که لوازم جانبی دیگر شامل دستمال ،  کمربند ، ساعت ، جواهرات و … است.

به طور کل کت و شلوار (به این معنا) است که تمام یا بیشتر بدن پوشنده را می پوشاند .

به طور کل کت شلوار شامل

  1. کت
  2. شلوار
  3. جلیقه

ملزمات دیگر که همراه کت و شلوار استفاده می شود

  1. پیراهن
  2. کروات
  3. ساعت و …

برادران بروکس عموماً اولین کت و شلوار را به بازار ارائه دادند . این لباس هاگار بود که برای اولین بار مفهوم جدا کردن کت و شلوار در آمریکا را معرفی کرد ، مفهوم کت و شلوار جداگانه فروخته شده ، که امروزه به طور گسترده در بازار در اشکال و مطابق با مد روز در بازار ها یافت می شود .

کت و شلوار دوتکه

کت و شلوار دوتکه شامل کت و شلوار مردانه است که این لباس کاملاً پوشیده و جزء لباس های کاملاً رسمی محسوب می شود . استفاده از این لباس بیشتر در مجالس و یا در کارهای کاملاً اداری و رسمی پوشیده می شود .

کت شلوار سه تیکه

کت و شلوار سه تیکه به این منظور است که قطعه دیگری به این لباس اضافه شده است که جلیقه می باشد . جلیقه با کت شلوار یک ترکیب کاملاً رسمی و کلاسیک رو به پوشنده می دهد و البته باید در نظر داشته باشید اگر بخواهید تیپ رسمی خود را حفظ کنید حتماً باید رنگ جلیقه با کت و شلوارتان ست باشد اما میتوان  از استایل کژوا پیروی کرد و از رنگ و طرح متفاوتی استفاده کنید .

اما بهترین گزینه برای شیک پوشی این است که از جلیقه هم رنگ و هم جنس با کت تان استفاده کنید .

برای اطلاعات بیشتر فقط کافیه کلیک کنید

کت تک

امروزه اکثر قشر جامعه از پوشش کت تک در استایل هایشان استفاده می کنند این ترکیب با پوشیدن کت تک با شلوار لی یا شلوار کتان و … استفاده می شود که کاملاً تیپی اسپرت محسوب می شود .

کت پشت بلند بیشتر جنبه تزئینی و مجلسی دارد و در شغل های خاصی مانند sho man و … استفاده می شود .

                      برای اطلاعات بیشتر فقط کافیه کلیک کنید