تاریخچه پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

 

تاریخچه پیراهن مردانه

در زمان های گذشته تنها ثروتمندان می توانستند پیراهن سفید بپوشند زیرا فقط آنها بودند که پیراهن خود را به طور مکرر می شستند ، تحولات اقتصادی ، سیاسی و ایده آل ها به شدت تحت تأثیر تاریخ غنی پیراهن های لباس مردانه قرار گرفته است ، به گونه ای که آنچه مردان در  ۲۰۰ سال پیش می پوشیدند ، اصلاً شباهتی به پیراهن های امروزی ندارد .

 

 

تاریخچه پیراهن مردانه

تاریخچه پیراهن مردانه

تاریخچه پیراهن مردانه در عصر وکتوریا

اگر در دوره ویکتوریا ثروتمند بودید ، احتمالاً صاحب چند پیراهن سفید برای نشان دادن وضعیت خود بوده اند . اصطلاحات “یقه سفید” و “یقه آبی” از این دوره زمانی سرچشمه گرفته است. مردان «یقه سفید» غالباً یقه های سفت و سخت و صاف داشتند که سر را از گردن به سمت پایین نگه می داشتند و تصور می کردند که چنین مردی “در حال نگاه کردن به بینی خود است”.

آیا می دانید این عبارت “نگاه کردن به بینی خود پایین” از سبک های پیراهن در اوایل دهه ۱۸۰۰ سرچشمه گرفته است .

برای اطلاعات بیشتر     کلیک کنید


سبک های تغییر یافته با چرخش قرن نوزدهم و پیراهن های سفید و بدون تزئینات بیش از یقه های تزئینی  مورد علاقه قرار گرفتند . به تدریج پیراهن سفید نیز مقرون به صرفه تر شد و دیگر نمادی از ثروت نبود. کیفیت ، پیراهن و کیفیت کار یک پیراهن به جای رنگ پیراهن ، از ویژگی های متمایز کلاس بود. در این زمان ، بازیکنان چوگان در انگلیس شروع به زدن دکمه های نقاط یقه های خود کردند تا در طول ورزش از دور زدن آنها جلوگیری کنند. یک آمریکایی به نام جان بروکس این ایده را به شرکت پدربزرگش در آمریکا بازگرداند و پیراهن چوگان متولد شد.

این سبک توسط تنیسورها به کار گرفته شد ، و آیوی لوورز بعنوان بخشی از روند سواحل شرقی کپی کردن نامحسوس بودن جان اف کندی را دنبال کرد. سرانجام ، پیراهن های چوگان رسماً جزئی از دنیای مد مردان شد.

پیراهن های مردانه بعد از جنگ جهانی اول

با پایان جنگ جهانی اول ، پیراهن ها به طور مرتب دکمه هایی را در تمام جبهه مشاهده می کردند ، روشی که امروزه آنها را داریم . مردم همچنین پیراهن های نرم تر و نرم تری را در رنگ های مختلف ترجیح دادند ، همانطور که تحت تأثیر شاهزاده ولز در آن زمان ، ادوارد هشتم قرار گرفت . با این وجود ، پیراهن سفید هرگز وضعیت خود را به عنوان پوشیدن مناسب و قابل احترام از دست نداد ، و تبدیل به کد لباس مورد نیاز بنیانگذار IBM و همچنین لباس Arrow Collar Man ، شخصیت داستانی بخشی از یک تبلیغات تبلیغاتی بسیار موفق در اوایل سال شد .

در قرن بیست و یکم ، پیراهن سفید هنوز هم لباس حرفه ای یا رسمی تر به حساب می آید ، حتی اگر دیگر تمایز کلاس واقعی را فراهم نکند. یقه پیراهن هنوز به عنوان مد های مد استفاده می شود و لیست پارچه های مورد استفاده در تولید پیراهن گسترش یافته است . همه جنبه های پیراهن لباس امروز ما تحت تأثیر تاریخ بوده و متعلق به یک سنت طولانی از لباس مردانه است .

در شرکت High Bar Shirt پیراهن سفید ، پیراهن های رنگی و پیراهن های طرح دار را پیدا خواهید کرد تا بتوانید به هر سبکی که می خواهید برسید . پخش یقه ، مواد پارچه ، دکمه ها و … را انتخاب کنید . با پیراهن دکمه دار سفارشی خود از شرکت High Bar Shirt خود بخشی از تاریخ مد باشید .

این مطلب تهیه شده از شرکت تولیدی پوشاک  تتونبان تا شما بیشتر درمورد تاریخچه پیراهن هایی که در روز مره استفاده می کنید بدانید .

برای اطلاعات بیشتر     کلیک کنید