پاک کردن لکه های خون از روی لباس

پاک کردن لکه های خون از روی لباس

 اگر لکه تازه و هنوز مرطوب است ، اسفنج فوری را با آب سرد آغشته کرده و به مدت ۳۰ دقیقه در آب سرد خیس کنید. مواد شوینده مایع را به ناحیه آغشته کرده ، بشویید. این کار کمک می کند که پاک کردن لکه های خون از روی لباس به راحتی انجام شود.

اگر لکه باقی مانده باشد ، یا لکه خون پیرتر باشد ، در محلول ۲ قاشق غذاخوری آمونیاک به ازای هر ۱ گالن آب سرد خیس کنید. در آب سرد و مایع ظرفشویی بشویید تا جلیقه ای از لکه باقی مانده پس از درمان آمونیاک برداشته شود. درمان شوینده را تکرار کنید.

اگر لکه خون روی یک مقاله بزرگ است ، مانند پتو ، که نمی خواهید کاملاً خیس شود ، خمیری از ذرت و آب را تهیه کنید و پوست آن را خشک کنید ، آن را مسواک بزنید و تا زمانی که لکه از بین نرود تکرار کنید.

پارچه را با استفاده از مواد شوینده آنزیم شستشو دهید (بیشتر صابون های لباسشوئی مبتنی بر آنزیم هستند) ، که لکه های پروتئین را تجزیه می کند. اطمینان حاصل کنید که خون قبل از قرار دادن پارچه در خشک کن بلند شده است ، زیرا گرما باعث ایجاد لکه می شود.

نحوه حذف جوهر از لباس

یک تکه پارچه قراضه را در زیر لکه لکه دار قرار دهید تا هر جوهر موجود در آن شکسته شود. سپس لکه را به طور مساوی با اسپری موی آئروسل از چهار تا شش اینچ دور بریزید. سطح آغشته به رنگ را بعد از پاشش شکسته کنید. ممکن است مجبور شوید چند بار این روند را تکرار کنید. سرانجام ، لباسشویی را به طور مرتب شستشو دهید.

همچنین برای از بین بردن لکه های جوهر چرم کار خواهد کرد. لکه را اشباع کنید ، بگذارید اسپری خشک شود و سپس با محلول قسمت های مساوی سرکه سفید و آب به آرامی مسواک بزنید.

روش دیگر برای از بین بردن لکه های جوهر توپ از چرم ، پوشاندن آنها با ژله نفتی است. ممکن است لازم باشد

ژله را چند روز قبل از پاک کردن آن روی لکه بگذارید.

لکه های ملایم

    برای خلاص شدن از شر لکه های سیاه و خاکستری ناشی از کپک ، سعی کنید قسمت رنگ شده را با آب لیمو و نمک مرطوب کنید و سپس پارچه را در آفتاب خشک کنید. اگر این کار نکرد ، لکه را با پراکسید هیدروژن اسفنج کنید و آن را آفتاب بگیرید.

اگر یک مورد چرمی دارید که دارای اثری پودری از کپک سطح است ، ناحیه آسیب دیده را با محلول قطعات مساوی مالش الکل و آب پاک کنید. هنگامی که چرم خشک است ، آن را با تهویه مانند روغن کاستور درمان کنید.

برای کمک به از بین بردن لکه های چمن از پوشاک ، مواد شوینده مایع لباسشویی را در قسمت رنگ آمیزی ، شستشو داده و سپس بشویید.

لکه های چمن اشباع شده را روی پنبه با مالیدن الکل آغشته کنید ، بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و طبق معمول بشویید.

لکه های رژ لب

    کره بادام زمینی را روی قسمت رنگ آمیزی رژ لب مالش دهید. قبل از خشک شدن کره بادام زمینی ، پارچه را با آب گرم و مایع شستشوی ظرف بشویید. این تنها استفاده عجیب و غریب کره بادام زمینی است – این مقاله را در مورد موارد خانگی غیر معمول کره بادام زمینی برای نکات بیشتر بررسی کنید.

از روغن نباتی ، کوتاه کردن یا ژله نفتی استفاده کنید. لکه را با روغن بپوشانید ، بگذارید پنج تا ده دقیقه بماند و سپس با آب گرم و صابون بشویید. حتماً روغن را پاک کنید ، یا لکه متفاوتی برای مقابله با آن دارید.

پولیش ناخن