پارچه چرم طبیعی

پارچه چرم طبیعی

چرم ماده ای با دوام و انعطاف پذیر است که توسط برنزه کردن پوست و پوست حیوانات ایجاد شده است. متداول ترین ماده اولیه پنهان گاو است. پارچه چرم طبیعی می تواند در مقیاس های تولیدی از مقیاس صنعتی تا صنعت مدرن تولید شود.

تونبان

از چرم برای تهیه 

  • کفش
  •  صندلی های اتومبیل
  •   لباس
  •   کیف
  •  لوازم جانبی مد
  •  مبلمان و …

پارچه چرم در انواع و اقسام متنوعی تولید می شود و با طیف گسترده ای از تکنیک ها تزئین می شود. اولین اثر هنری چرمی مربوط به سال ۲۲۰۰ قبل از میلاد است.

مراحل ساخت چرم به سه فرایند اساسی تقسیم می شود:

  1. مراحل آماده سازی 
  2. برنزه کردن و پوسته پوسته شدن
  3. یک فرایند اضافی که با اتمام ، می تواند به دنباله فرآیند چرم اضافه شود

روش مقاومت کردن پارچه چرم

برای بهبود مقاومت در برابر آب می توان چرم روغن کرد. این فرآیند کرایشی بعد از برنزه کردن ، روغنهای طبیعی باقیمانده در خود چرم را تکمیل می کند ، که از طریق قرار گرفتن در معرض مکرر در آب ، می توان آنها را شستشو داد. روغن کاری مکرر از چرم ، با روغن سوزن سوزن ، روغن بدون چربی یا مواد مشابه باعث ماندگاری آن می شود و طول عمر آن به طرز چشمگیری بهبود می یابد.

روش برنزه کردن پارچه

برنزه کردن فرآیندی است که پروتئین ها ، به ویژه کلاژن ، مخزن خام را تثبیت می کند تا پایداری حرارتی ، شیمیایی و میکروبیولوژیکی پنهان ها و پوستها را افزایش داده و آن را برای طیف گسترده ای از کاربردهای نهایی مناسب سازد. تفاوت اصلی بین مخفیات خام و برنزه در این است که مخفیگاه های خام خشک می شوند تا ماده ای سخت و انعطاف پذیر را تشکیل دهند که هنگام بازپرداخت ، پرکننده شود ، در حالی که مواد دباغی شده به شکلی انعطاف پذیر خشک می شوند که هنگام بازپرداخت ، دچار مشکل نمی شوند.

مراحل آماده سازی زمانی است که  برای برنزه شدن آماده می شود. مراحل آماده سازی می تواند شامل موارد زیر باشد: خیساندن مو ، رفع موهای زائد ، لایه برداری ، لکه برداری ، خستگی ، سفید کننده و ترشی و …

این مطلب توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان تهیه شده که تولید کننده انواع لباس های زنانه ، مردانه و بچه گانه تولید می شود .

شرکت تولیدی پوشاک تونبان

شرکت تولیدی پوشاک اندیشه