نحوه شستن لباس ها بدون ماشین لباسشویی

نحوه شستن لباس ها بدون ماشین لباسشویی

شستن لباس با دست به طور معمول از انرژی و آب کمتری نسبت به ماشینهای شستشو استفاده می کند و احتمالاً آسیب کمتری دارد. همچنین این یک مهارت مفید است که بدانید بدون دسترسی به ماشین لباسشویی سفر می کنید یا اینکه قدرت شما از بین می رود پس در ادامه با ما باشید تا نحوه شستن لباس ها بدون ماشین لباسشویی را بدانید.

شستن لباس های معمولی با دست

مرحله ۱

خرید یا ساختن همزن را در نظر بگیرید.  شستن یک بار لباسشویی بدون هیچ وسیله ای دشوار نیست ، اما می تواند خسته کننده باشد. اگر قصد دارید کلیه لباس های شسته شده خود را با دست ، به خصوص حوله ها ، شلوار جین و سایر وسایل سنگین لباس شستشو دهید ، ممکن است مایل به استفاده از همزن دستی باشید ، که به سادگی یک وسیله پلاستیکی است که برای فشار دادن و جابجایی لباس ها مفید است. اگر نمی توانید یک مغازه را پیدا کنید ، با بریدن چند سوراخ در لاستیک یک پیوندگر جدید ، به جستجوی آنلاین بپردازید یا خود را بسازید.

توجه: شما می توانید از این دستورالعمل ها استفاده کنید که آیا همزن دارید یا خیر.

مرحله ۲

لباس های سفید و رنگی را جدا کنید (توصیه می شود). شستن لباس با دست معمولاً دمای پایین و اضطراب کمتری را نسبت به اکثر ماشینهای لباسشویی نشان می دهد ، بنابراین خطر خونریزی رنگ کمتر است. با این وجود ، هنوز هم می تواند رخ دهد ، بنابراین جدا کردن لباس های پاستلی سفید و سبک از لباس های تیره تر توصیه می شود.

پشم ، ترمه ، ابریشم ، توری و هر نوع لباس ظریف دیگر را از لباس های دیگر خود جدا کنید. این موارد را با استفاده از دستورالعمل های لباس ظریف ، با یک بار جداگانه بشویید.

مرحله ۳

لباس ها را در یک ظرف تمیز قرار دهید. اگر یک وان یا سطل بزرگ شستشو ندارید ، می توانید یک سینک یا وان را کاملا تمیز کرده و لباس ها را در آنجا قرار دهید ، و آنها را به طور مساوی پخش کنید. هرچه ظرف کمتر پر شود ، شستن آن آسان تر خواهد بود. اگر لباس های زیادی برای شستشوی بیش از حد دارید ، در نظر داشته باشید که یک بار دیگر سطل تمیز را در نزدیکی خود نگه دارید تا ضمن تمیز کردن مابقی بار ، لباس های تمیز و مرطوب را نگه دارید.

مرحله ۴

لکه های جدی را با یک پاک کننده قبل از شستشو یا صابون درمان کنید. اگر لباس شما دارای لکه ای است که پارچه را آغشته کرده است ، مانند لکه از خردل یا جوهر ، کمی محصول پاک کننده لکه بر روی قسمت آسیب دیده مالش دهید یا در صورت نداشتن لکه از صابون استفاده کنید. بگذارید لباس ها حداقل برای پنج دقیقه قبل از ادامه نشستن بمانند.

مرحله ۶

مواد شوینده لباسشویی را اضافه کنید. اگر از سطل یا سینک استفاده می کنید ، به احتمال زیاد فقط به یک یا دو قاشق غذاخوری (۵-۱۰ میلی لیتر) مواد شوینده یا پودر لباسشویی ملایم نیاز دارید. اگر لباس کافی برای وان وان دارید ، از ۴ قاشق غذاخوری (۶۰ میلی لیتر) به جای آن استفاده کنید یا دستورالعمل موجود در بسته را دنبال کنید.اگر مواد شوینده شما “ملایم” نیست ، یا پوست حساس دارید ، از دستکشهای لاستیکی برای جلوگیری از بثورات یا خارش استفاده کنید.

مرحله ۷

بگذارید لباس خیس شود. مواد شوینده به کار خود زمان می برد ، بنابراین وان آب را حداقل برای بیست دقیقه بگذارید. اگر لباس شما مقدار قابل توجهی خاک و لکه دارد ، ممکن است آرزو کنید تا یک ساعت آن را ترک کنید.

مرحله ۸

لباس را در آب بپیچانید. با استفاده از دستان خود یا یک ابزار همزن ساده ، لباس را به آرامی در آب بچرخانید. لباس را در قسمت زیرین یا پهلوها فشار دهید تا پانسمان ها ظهور کنند ، اما سعی کنید آن را خراشیده و پیچ نکنید ، زیرا این می تواند لباس را دراز کند. حدود دو دقیقه یا تا زمانی که لباس تمیز باشد این کار را انجام دهید.

مرحله ۹

بارها و بارها در آب خنک و تازه بشویید. آب درون ظرف را خالی کنید و با آب خنک پر کنید. حرکت لباس را به همان روش ادامه دهید ، و برای جدا کردن گلدان های صابون فشار دهید. بعد از چند دقیقه مجدداً تخلیه کنید و یک یا دو بار دیگر تکرار کنید. هنگامی که پوشاننده صابون هنگام جابجایی یا فشار دادن لباس قابل مشاهده نیست ، لباس آماده خشک شدن است.

اگر ظرف را از شیر آب پر می کنید ، ممکن است قبل از پر شدن لباس ، آب آن را با نگه داشتن لباس در آب جاری شروع کنید.

مرحله ۱۰

لباس را پیچیده و خشک کنید. برای از بین بردن بیشتر آب ، هر ماده از لباس را پیچ کنید و یا در صورت داشتن آن ، آنرا از طریق چروک دستی میل کنید. اگر از خشک کن استفاده نمی کنید ، لباس را روی اسب لباس ، خط لباس یا پشت صندلی و صندلی آویزان کنید. اطمینان حاصل کنید که لباس به طور یکنواخت پخش شده است ، و اینکه وسایل لباس با سایر موارد همپوشانی ندارند. اگر یک ناحیه مرطوب توسط لباس های دیگر و یا یک قسمت از پارچه مخروط پنهان شده باشد ، خشک شدن آن طولانی تر طول می کشد.

بخاطر داشته باشید که لباس مرطوب خیس می شود و اگر مستقیماً روی آن بکشید ممکن است لکه ای روی چوب سخت و یا اثاثه یا لوازم داخلی بماند.
در یک روز آفتابی ، لباس شما باید ظرف چند ساعت خشک شود.
اگر آفتاب ندارید ، در اتاق گرم و تهویه مطبوع خشک کنید.

تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد تونبان

تونبان برند برتر پوشاک ایرانی ، تولید کننده ی انواع لباس ست زنانه و مردانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، تیشرت شلوار مردانه و … می باشد .

برا خرید عمده ی پوشاک پاییزی ، خرید عمده ی پوشاک تابستانی ، خرید عمده ی پوشاک بهاری و خرید عمده ی پوشاک زمستانی به نمایندگی های پخش محصولات تونبان مراجعه کنید .

آدرس و شماره تماس تولیدی پوشاک تونبان

آدرس و شماره تماس تولیدی پوشاک اندیشه