مراحل دوخت عروسک پارچه ای بدون الگو

مراحل دوخت عروسک پارچه ای بدون الگو

عروسک های پارچه ای مورد علاقه کودکان قدیمی است. این مواد بسیار ساده است که از قطعات یدکی پارچه یا پارچه های قدیمی که ناخواسته دور ریختنی است ، تهیه کنید. شما می توانید آنها را به همان اندازه ساده یا به همان اندازه که دوست دارید بسازید . با ما همراه باشید تا مراحل دوخت عروسک پارچه ای بدون الگو را ببینید .

 

نحوه ظاهر عروسک خود را انتخاب کنید. انسان یا حیوان را انتخاب کنید. با رنگ پارچه شروع کنید. هر پارچه ساده انجام خواهد داد ، اما ممکن است بخواهید چیزی تقریباً با رنگ پوست را انتخاب کنید. در مورد رنگ مو و چشم تصمیم بگیرید. اگر یک حیوان درست می کنید ، باید در مورد رنگ صدف نیز تصمیم بگیرید.

طرح عروسک خود را روی پارچه بکشید. برای آسانتر کردن امور ،الگو های رایگان را از وب سایت ها بارگیری کنید. سپس طرح کلی آن را روی پارچه خط کشی کنید. برای جا دوخت درز ، مقداری از عرض اضافی (نیمسانتی متر ۰/۵) در اطراف قسمت بیرونی طرح خود اضافه کنید. اگر نمی خواهید علائم باقیمانده از آن استفاده شود ، از گچ خیاطی یا مداد قابل شستشو استفاده کنید.

یک لایه دوم پارچه را در زیر آن قرار دهید. قسمت های سمت راست پارچه را در کنار هم قرار دهید. الگوی موجود در بیرونی ترین خط را برش دهید. مطمئن شوید که هر دو تکه پارچه را به طور همزمان برش می دهید.

قطعات را کپی کنید.  بیشتر قسمت های اصلیرا سنجاق بزنید .

درزهای اطراف منحنی ها و گوشه ها را برش دهید. قیچی خود را بین پاهای عروسک قرار دهید. برش های مثلثی را در هزینه درز برش دهید. مراقب باشید که به خودی خود درز بریده نشود.

عروسک را سمت راست بچرخانید. این کار را با کار کردن پارچه از طریق باز کردن انجام دهید. از قسمت پاک کن یک مداد برای عرض های کوچکتر روی بدن عروسک استفاده کنید.

عروسک را پر کنید با پنبه و یا تکه پارچه های نرم و … 

لبه های باز را به سمت داخل ببندید. بخیه بسته. ممکن است این کار را با دست یا با چرخ خیاطی انجام دهید.

اتصالات بازو و پا را بدوزید. از نشانگر یا گچ خود برای علامت گذاری نقطه ای که بازوها و پاها با بدن عروسک  استفاده کنید. در هر چهار نقطه به این علامت بخیه بزنید. سوزن خود را به طرف دیگر بکشید. پس از اتمام ، باید یک لکه کوچک بین بدن و اندامها وجود داشته باشد.

ویژگی های صورت را اضافه کنید. دوختن روی دکمه های چشم و بینی. اگر عروسک را برای کودک و نوزاد نوپا تهیه می کنید ، برای جلوگیری از خطر خفگی ، از نخ گلدوزی استفاده کنید. از نخ قرمز یا نخ گلدوزی برای دهان استفاده کنید.

مو درست کنید. برای این مرحله از نخ یا رشته استفاده کنید. رنگ های مشکی ، قهوه ای ، زرد یا قرمز را برای رنگ های طبیعی مو انتخاب کنید. اگر می خواهید یک عروسک راک پانک راکر درست کنید ، به دنبال رنگ های صورتی ، بنفش یا سایر رنگ های مو جذاب باشید. برای تکمیل مدل مو:

تصمیم بگیرید که موهای عروسک چه مدت طولانی باشد. نخ را تا دو برابر طول آن برش دهید.
وسط نخ را در مرکز سر قرار دهید. آن را در جای خود قرار دهید.
وسط موها را به سر دوخت. این باید بخشی از مرکز مو باشد.
بقیه موها را به جایی که گوش ها باشد می چسبانید یا خیاطی کنید.
در صورت تمایل ، موهای اضافی را به پشت سر عروسک ببندید یا بمالید.
برای عروسک های دارای موهای بلند ، بندها را ببندید و یا موهای آن را به رنگ های پیگت وصل کنید.

تونبان

این مقاله توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان  تهیه شده …

شرکت تولیدی پوشاک اندیشه