دوخت عروسک های پارچه ای

دوخت عروسک های پارچه ای

عروسک پارچه ای یک اسباب بازی کودکان است. این یک پارچه ، دوخت عروسک های پارچه ای که به صورت سنتی از مواد ساخته شده در خانه است. این عروسک ها یکی از قدیمی ترین اسباب بازی های کودکان هستند. امروزه ، بسیاری از عروسکهای خزدار به صورت تجاری تولید می شوند تا ویژگی های عروسک های اصلی خانگی مانند ویژگی های ساده ، بدن های پارچه ای نرم و لباس وصله را شبیه سازی کنند.

عروسک پارچه ای

عروسک ها به طور سنتی از قراضه مواد اضافی ساخته شده از خانه ، عروسک های پارچه ای یکی از قدیمی ترین اسباب بازی های کودکان هستند. موزه انگلیس یک عروسک خزدار رومی دارد که در قبر کودک یافت می شود که مربوط به قرن اول تا پنجم میلادی است. از نظر تاریخی ، عروسک های خزنده به عنوان اشیاء راحتی استفاده می شود ، و برای آموزش مهارت های پرورش کودکان به کودکان خردسال است.

آموزش دوخت عروسک

دوخت عروسک پارچه ای معمولاً برای آموزش خیاطی به کودکان استفاده می شدند ، زیرا کودکان می توانستند دوختن عروسک را تمرین کنند و خودشان چند عروسک ساده درست کنند. در آمریکا ، از دوران استعمار تا اوایل قرن بیستم ، کودکان با وضعیت های مختلف با عروسک های ساخته شده از پارچه یا چوب پنبه های قرنیز بازی می کردند. تولید انبوه عروسک های پارچه ای حدود سال ۱۸۳۰ آغاز شد ، هنگامی که اولین بار چاپ رنگ پارچه انجام شد.

تجارت عروسک های پارچه ای

امروزه ، بسیاری از عروسکهای خزدار به صورت تجاری تولید می شوند تا ویژگی های عروسک های اصلی خانگی مانند ویژگی های ساده ، بدن های پارچه ای نرم و لباس وصله را شبیه سازی کنند. یک نمونه برجسته از یک عروسک های تجاری است. که برای اولین بار در سال ۱۹۱۸ به عنوان شخصیت اصلی مجموعه ای از داستان های کودکان توسط جانی گروول ظاهر شد. راگدی اندی ، برادرش ، در سال ۱۹۲۰ معرفی شد.

استفاده از شخصیت های کارتونی در عروسک ها

عروسک های رگ در تعدادی از داستان های کودکانه مانند شخصیت های قرن نوزدهم گلیویگگ ، راگدی آن در کتاب ۱۹۱۸ توسط جانی گروول و سریال های تلویزیونی کودکان انگلیس باگپوس و راگدولی آنا حضور داشته اند. شخصیت سالی از فیلم  نیز یک عروسک پارچه ای است.صاحب عروسک این اثر خودش را اسکروپ نامید ، و او را به عنوان یک وسیله راحت نگه داشته است.

منبع

این مطلب توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان که تولیدی کننده انواع لباس های زنانه ، مردانه و بچه گانه برای تمام سنین و با بهترین نوع کیفیت است تهیه شده تا شما عزیزان بدانید که تاریخچه عروسک های پارچه ای که در کودکی با آن ها بازی می کردید و هم اکنون فرزندان زیبایتان با آن ها بازی می کنند چیست .

مطالب مرتبط

تولیدی پوشاک تونبان

تولیدی پوشاک اندیشه