دوخت دامن ماکسی با شلوار لی قدیمی

دوخت دامن ماکسی با شلوار لی قدیمی

شلوار لی یا جین از جمله پوشاک پرطرفدار می باشد، که هر روزه مدل های جدیدی از آن به بازار عرضه می گردد، به همین خاطر ممکن است بسیاری از افراد داخل کمد لباس خود چندین دست شلوار لی داشته باشند، که به دلیل دمده و یا کهنه شدن، دیگر تمایلی به استفاده از آن ها را نداشته باشند، از این رو به این افراد پیشنهاد می کنیم با همراهی می توانید دوخت دامن ماکسی با شلوار لی قدیمی را امتحان کنید .

مرحله اول

دو جفت شلوار جین لازم داریم که آنها می توانند دقیقاً هم اندازه باشند ، یا می توانند در دو رنگ و یا متفاوت باشند . اطمینان حاصل کنید که حداقل یکی از شلوار جین مناسب شما باشد ، زیرا این امر قسمت بالای دامن خواهد بود.

مرحله دوم

درز داخلی را بر روی اولین جفت شلوار برش دهید. جفت شلوار جین متناسب با خود را بگیرید. از یک دکمه شروع می کنید ، در امتداد درز داخلی برش می خورید تا به غلاف برسید. روند کار را برای پای دیگر تکرار کنید. وقتی کارتان تمام شد ، درز  را جدا کنید.

مرحله سوم

درزهای جلویی و پشتی شلوار را قطع کنید. برای بریدن قسمت خمیده درز جلو و عقب از یک قیچی استفاده کنید. در اکثر شلوارها ، این تنها حدود ( ۲ تا ۳ سانتی متر) خواهد بود. انجام این کار باعث می شود دامن نرمتر شود. این جفت شلوار را هنگام کار کنار بگذارید.
اگر می توانید درز را صاف کنید ، به اندازه کافی بریده اید. لبه های چپ و راست با هم همپوشانی دارند ، که خوب است.

مرحله چهارم

پاها را از جیب شلوار جین دوم جدا کنید. برای پر کردن شکاف های دامن خود از این پاها استفاده خواهید کرد. برای اطمینان از عدم وجود پارچه کافی ، از قسمت زیر شکاف برش بزنید.

مرحله پنجم

بر روی جفت شلوار جین ، یکی از پاها را روی هر دو درز جدا کنید. شما با دو صفحه باقی خواهید ماند: یک جلو و یک پشت. یک تابلو انتخاب کنید تا از قسمت جلوی دامن خود استفاده کنید. پانل دوم را برای یک پروژه دیگر کنار بگذارید.

مرحله ششم

پای دوم را از درز بیرونی جدا کنید. این کار یک صفحه گسترده تری ایجاد می کند که از این قسمت برای قسمت پشت دامن استفاده خواهید کرد. پا را از درز داخلی جدا نکنید.

مرحله هفتم

جفت اول شلوار جین را بیرون بیندازید. اولین جفت شلوار جین را در جلوی خود قرار دهید ، که طرف راست آن رو به بیرون باشد و بند کمر از روبرو باشد. پاها را صاف کنید به طوری که آنها در برابر سطح کار شما صاف دراز بکشند. بین هر دو پا سوراخ مثلثی شکل خواهید داشت. این سوراخ را از روی بسته نکنید. آن را با پانل ها پر می کنید.

مرحله هشتم

پنل ها را داخل شلوار جین بچسبانید تا شکاف ها را پر کنید. پنل باریک تر را درون شلوار جین گیر کنید تا شکاف جلویی دیگر قابل مشاهده نباشد. اطمینان حاصل کنید که درز های پایین با هم همخوانی دارند و لبه های جانبی همپوشانی دارند. بند را صاف کنید تا صاف بماند. شما باید لبه‌های چپ و راست را با هم همپوشانی کنید. پنل را در جای خود قرار دهید. این مرحله را برای پشت شلوار جین با پنل های گسترده تر تکرار کنید.

شاید مجبور شوید پاها را به هم نزدیک کنید. شما به درزهای داخلی روی پاها احتیاج دارید تا درزهای خارجی روی تابلو را بپوشانید.
اگر شکافی در بالا دارید ، آن را با یک تکه پارچه جین پر کنید.
مانند دوخت منظم ، طرف های مناسب را به هم نچسبانید. شما می خواهید لبه های برش خورده بر روی اولین جفت شلوار جین قابل رویت باشد.

مرحله نهم

درزها را به سمت پایین قرار دهید. دوختن را در انتهای آن شروع به دوختن روی دیگر کنید. از یک درز به اندازه کافی استفاده کنید ، به طوری که هر دو لایه پارچه با هم پوشانده شود. می توانید از یک رنگ متناسب با رنگ یا یک کنتراست استفاده کنید
در صورت تمایل ، سجاف را قطع کنید. شما لازم نیست این کار را انجام دهید ، اما به شلوار جین تان ظاهری زنگ تر و بومی تر خواهد داد.همچنین می توانید دامن را به طول دلخواه خود بکشید. پایین سجاف یا آن را ریش ریش بگذارید.

تولیدی پوشاک تونبان

این مطلب توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان تهیه شده که تولیدی کننده ی انواع لباس های زنانه ، مردانه و بچه گانه است .

شرکت تولیدی پوشاک تونبان

شرکت تولیدی پوشاک اندیشه