تیشرت

تیشرت و تاریخچه آن

تیشرت و تاریخچه آن

هنگامی که صحبت از تیشرت می شود ، افراد به دو گروه تقسیم می شوند .

دسته ای از افراد که فکر می کنند این لباس یک جز غیر مهم از لباس هاست که  در رده ی لباس های زیر و لباس های خانه محسوب می شود .

دسته ی دوم افرادی هستند که شیفته این لباس هستند و در همه ی مکان ها از تیشرت استفاده می کنند . اما بهتر است که در بین این دو دسته افراد حرکت کنید .

تیشرت به عنوان یک لباس کلاسیک ، می تواند چند منظوره باشد . از تیشرت درفصل های گرم سال استفاده می شود . این نوع لباس فقط مختص مرد ها نیست و خانم ها هم از آن استفاده می کنند .

تیشرت در انواع و اقسام رنگ ها تولید وعرضه می شود و جدیداً با تیشرت و کار های  جزئی که با چند برش قیچی روی آن انجام می شود طرح های خیلی زیبایی ایجاد می شود .

تیشرت بیش تر از یک قرن قدمت دارد و به عنوان لباس زیر سایر لباس ها استفاده می شده است . تیشرت نام خود را از فرم آستین ها به صورت تی گرفته است . این لباس های به شکل تی قرن ها است که از جنس های پشم و ابریشم ساخته شده و استفاده می شوند .

در گذشته این لباس به صورت سر همی بوده است که از سر تا گردن را می پوشانده است . مردان زمانی که می خواستند لباس های گران قیمتشان با بدن برخورد نکند که چربی و عرق را به خود نگیرند آن را می پوشیدند .

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه فقط کافیه کلیک کنید

جنس تیشرت در طول زمان

در طول انقلاب صنعتی پیشرفت هایی در بافندگی و تولید پارچه های پنبه ای و کتانی به وجود آمد . این پارچه ها جایگزین پارچه های خشن گذشته شدند . درطول قرن نوزدهم تیشرت از حالت سر همی به حالت جداگانه در آمد که معدن چیان و کا رگران آن را با شلوار می پوشیدند .

در اواسط قرن ۲۰ نیروی دریایی ایالت متحده ملوانان را وادار کردند که از زیر یونیفرم شان از تیشرت استفاده کنند . دیگر شاخههای ارتش هم از این قانون تبعیت کردند . اما سربازان و ملوانان به ویژه کسانی که در شرایط آب و هوایی گرم فعالیت داشتند . اغلب یونیفرم خود را نمی پوشیدند و از تیشرت و شلوار استفاده می کردند .

موارد استفاده از تیشرت در طول زمان

راحت ارزان و به سادگی تمیز می شد و با هر نوع اندامی سازگاری داشت . خوب قطعا همه ی این ها باعث شد محبوبیت بیشتری بین افراد  پیدا کند . در دهه ۱۹۴۰ این پوشش به عنوان یک لباس مستقل عمومی شد و توسط پسران جوان پوشیده می شد .

مالون براندو و جیمز دین این باور به وجود آورده بودند که تیشرت برای افراد شورشی و برای مردان باحال است . به همین ترتیب این لباس از طبقه ی کارگر به شما طبقه متوسط  جامعه حرکت کرد .

این متن توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان برای شما عزیزان آماده شده  امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد وبه واضحی تاریخچه این لباس را فهمیده باشید . و شما را به پوشیدن این لباس زیبا دعوت میکنیم .

برای اطلاعات بیشتر در مورد تیشرت ها فقط کافیه کلیک کنید