سرهمی نوزادی

تاریخچه ای ازلباس نوزادان

تاریخچه ای ازلباس نوزادان

لباس نوزاد یا لباس کودک همان لباسی است که انسان از بدو تولد آن را می پوشد . مد کودک یک رویه مصرف کننده اجتماعی فرهنگی است که در مد کودکان نمایانگر بسیاری از ویژگی های اجتماعی است و سیستمی را به نمایش می گذارد که با تفاوت در طبقه اجتماعی ، غنای ، جنسیت یا قومیت مشخص می شود .

اندازه لباس نوزاد و کودک نوپا معمولاً بر اساس سن انجام می شود.  این موارد معمولاً برای نوزادان نارس ، ۰ تا ۳ ماه ، ۳ تا ۶ ماه ، ۶ تا ۹ ماه ، ۹ تا ۱۲ ماه ، ۱۲ ماه ، ۱۸ ماه و ۲۴ ماهگی و …  انجام می شود ، هرچند برای این اندازه ها تعریف استاندارد صنعتی وجود ندارد. اما بیشتر خرده فروشان نمودارهای اندازه را بر اساس وزن ، قد یا هر دو کودک تهیه می کنند و ، وزن کودک نیز ممکن است برای اندازه گیری مناسب لباس برای نوزاد استفاده شود .

لباس نوزاد

لباس نوزاد

ویژگی لباس نوزادان

لباس و رختخواب “در ورزش و رشد طبیعی دخالت می کنند و کودک را از گرفتن حالتهای راحت و تغییر وضعیت بدن در طول خواب باز می دارد. یک نوزاد ممکن است کشش داشته باشد و لزوماً لباس هایی را بپوشاند که به اندازه کافی شل باشد تا حرکت کند.

پیشرفت فروش لباس نوزادان

در ایالات متحده ، قبل از دهه ۱۸۹۰ ، کودکان به طور عمده لباسهایی را که والدین خود تهیه می کردند می پوشیدند.تا سال ۱۹۱۰ ، فروشندگان برای فروش كودكان كودكان “ساختار تبلیغاتی” را برای فرزندان ایجاد كرده بودند كه منجر به افزایش قابل توجه فروش لباس های تولیدی بچه ها ، لباسهای ورزشی ، آب نبات و لباسهای بچه گانه شد.  تا سال ۱۹۱۵ ، لباس کودک به یکی از بزرگترین صنایع کشور تبدیل شده بود.

شروع پیدایش طراحی لباس کودکان


در دهه ۱۹۸۰ ، طراحی مد لباس نوزاد و کودک نوپا به منبع درآمد فزاینده ای برای برچسب های طراح آمریکایی و خانه های طراحی مد ، مانند پولو رالف لورن و حدس تبدیل شد.شرکت گپ در سال ۱۹۹۰ ، چهار سال پس از معرفی خط Gap Kids ، Baby Gap را تأسیس کرد.

سن مادران نخستین بار در فرهنگ های غربی رو به افزایش بوده است ، از ۲۱٫۵ سال در سال ۱۹۷۰ به بیش از ۲۵ سال در اوایل دهه ۲۰۰۰ ، و از این رو آنها درآمد یکبار مصرف بیشتر برای هزینه برای کالاهای شیرخوارگان از جمله پوشاک دارند.

این مطلب تهیه شده از شرکت تولیدی پوشاک تونبان ، برای شما عزیزان تا شما تاریخچه ای از لباس نوزادان را بدانید و با آگاهی از سر گذشت این لباس ، لباسی برای کودکان خود تهیه کنید .

مطالب مرتبط با لباس نوزادان

لباس مناسب نوزادان در زمستان

طرح های لباس بچگانه

پارچه پنبه ای مناسب نوزاد

تاریخچه ای ازلباس نوزادان

برای تماشا گالری لباس های نوزادی زیبا فقط کافیه کلیک کنید