الیاف مصنوعی

الیاف نیمه مصنوعی

الیاف   نیمه   مصنوعی

شناسایی الیف بسیار برای هر فرد لازم و ضروری است ، تا شما بدانید که لباس هایی که استفاده می کنید چه نوع الافی د ارد  در انجا شرکت تولیدی پوشاک تونبان می خواهد الیاف نیمه مصنوعی و مصنوعی را به شما عزیزان معرفی کند تا شما بتوانید با آگاهی بیشتر هر لباسی را بلا توجه به جنس آن خریداری کنید .

ویسکوز

ویسکوز جزء الیاف بازیافته ( رژنره )بوده و ماده تشکیل دهنده آن لیف طبیعی است که الیاف نیمه مصنوعی نیز نامیده می شود .
موارد استعمال پارچه وسکوز

موارد استعمال پارجه های ویسکوزی

پارچه های وسکوزی گرما را هدایت می کنند لذا پوست بدن در مقابل حرارت ، احساس خنکی می کند ؛ به عبارت دیگر لباس های وسکوزی خنک تر از ابریشم طبیعی است . می توان با به کار بردن الیاف ظریف تر ویسکوز ، منسوجات بسیار لطیف با زیر دست نرم تهیه کرد .

نایلون

نایلون جزء الیلف کاملاً مصنوعی است .

موارد استعمال پارجه های ویسکوزی

پارچه های نایلونی استحکام خوبی در برابر سایش و کشش دارند . این الیاف موارد استعمال زیادی ؛ از جمله این الیاف در جوراب های نایلونی به علت قابلیت لاستیکی زیاد در قسمت زانو و مفاصل کیسه ای نمی شود و به حالت اول خود بر می گردد منسوجات نایلونی پس از شست وش فوراً خشک می شوند ، زیرا رطوبت کمی به خود جذب می کنند .
از نخ فلاتمنت در چه چیزهایی استفاده می شود
برای تهیه جوراب ساق بلند ، آستری ،لباس ورزشی ، پارچه های دانتل ، پارچه های بارانی ، پوشاک پلیسه دار و پارچه های کشباف و … استفاده می شود .

پلی استر

پلی استر جزء الیاف مصنوعی است .

موارد استعمال پارجه های ویسکوزی

پارچه های پلی استر مقاومت فوق العاده ای در برابر چروک شدن دارند . کت و شلوار های بافته شده از الیاف ، شکل خود را در هوای مرطوب حتی در مواقع خیس شدن به خوبی حفظ می کند .
از پلی استر در چه چیز هایی استفاده می شود
این الیاف در مخلوط با الیاف طبیعی ، در تهیه پارچه های نازک و منسوجات سبک وزن مانند پارچه های پرده ای و ساتن ، پیراهن و بلوز و … مورد استفاده قرار می گیرد . هم چنین به علت خاصیت اتو پذیری زیاد آن ها ، در تهیه پارچه های پلیسه و … مورد مصرف می باشد .
این الیاف برای تهیه البسه و پارچه های بشور و بپوش زیاد استفاده می کند .

برایی اطلاغات بیشتر درورد الیف مصنوعی و نیمه مصنوعی فقط کافیه کلیک کنید .