استایل گرانژ

استایل گرانژ

استایل گرانژ

استایل گرانژ (گروه موسیقی )

استایل گرانژ (گروه موسیقی )

شکل گیری مد استایل گرانژ  ، در قرن بیستم  و مدیون موسیقی میدانیم ، این استایل از استایل گروه موسقی نیروانا و پیرل جم ( گیتاریست های دهه هشتاد ) و خرده فرهنگ های دهه هشتاد قرن بیستم در ایالات متحده شهر سیاتل معروف شد و باعث شناخت عموم گردید ، تاثیر موسیقی پاپ را در محبوبیت استایل گرانژ در دهه نود ، نباید از یاد برد  ، همچنین  کورت کوبین  یکی از افرادی  است که ، تاثیر بسیار  زیادی  در استایل  گرانژ گذاشت .

استایل گرانژ ، استایلی عجیب ولی جذاب

طرفداران و منتقدان مد و لباس میگویند : مرگ استایل گرانژ در دهه نود اتفاق افتاد اما  ، در واقع این استایل  در بین دختران و پسران غربی در خیابان های نیوروک و لندن و … دیده شده  و  این نشانگر آن است  که استایل گرانز هنوز زنده است . طرفداران این مد همه جا  و در هر محیطی از این لباس ها برتن میکنند و یکی از استایل های معروف در بین دختران و پسران غربی معرفی شده است .

ویژگی های استایل گرانژ :

استایل گرانژ به ساده گرایی و تضاد در لباس و برهم زدن هارمونی رنگ  تا کمپوزیسیون و طرح و نقش  بوده است .

گرانژیست ها یعنی افرادی که علاقمند به استایل گرانژ و در کشور های مختلف طرفدار تیپ پاپ آرت و گوتیک هستند در حالی که  از این پوشش هم  استفاده میکنند چرا که ساده و ارزان است.

استایل  گرانژ استایلی است که میتوان به راحتی داشته باشیم ، در واقع استایلی است که پول زیادی نباید پرداخت کرد و یکی از محبوبیت های ، این استایل در بین نوجوانان و جوانان آسیایی ، اروپایی و حتی آفرقایی در ارزان بودنش است .

پوشش استایل گرانژ را میتوان الهامی از پوشش ساده دست دوم دانست که پوششی برای قشر ضعیف جامعه در کشور های غربی آمریکا بوده ، و هوادارانش را ثروتمندان تشکیل نمی دهد .

در سال ۲۰۱۳ میلادی ، ( ایوز سنت لارن و دریز ون نوتن ) تلاش کردند که کت واک فشن  را دوباره وارد کنند ، تا طیف زیادی از جوانان و نوجوان  قرن بیست و یکم را داشته باشند .

ویژگی های  استایل گرانژ :

استفاده از زیورآلات فلزی ( زنجیر های فلزی ) و ساعت های تیره  رنگ  .

استفاده از پارچه های فنل  ، چرم .

پوشیدن شلوار جین آبی ریش ریش و پاره پاره ، سویتر های بزرگ و چکمه های برند .

پوشیدن لباس های کثیف شده و بسیار کهنه .

موهای آرایش نشده و به هم ریخته .

ژاکت ها و کت های چرمی مشکی .

ارزان قیمت بودن این استایل یکی از محبوبیت های آن است .

استفاده از بلوز های بدون آستین .

تیپی مشکی و فشن .

استایلی محبوب ( گروه موسیقی نیروانا و پیرل جم ) .

این استایل تا حدی مصداق ضد مد است .

تیپی خاص و جوان پسند .

در سال ۱۹۹۲ میلادی جاکوبز به عنوان طراح لباس زنانه خانه مد استایل گرانژ را در کلکسیون بهار  شامل ( لباس های چاپ  دار ، و لوگو دار تیشرت های فنل مد گرانژ جاکوبز بود .

 

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

مطالب مرتبط:

انواع استایل کژوال

استایل کژوال

استایل پانک

استایل مینیمال

استایل ماکسیمال

استایل ویمسیکال

گروه موسیقی