آموزش دوخت پاپوش بچه گانه

آموزش دوخت پاپوش بچه گانه

برای کفش کودک خود پارچه انتخاب کنید  و آموزش دوخت پاپوش بچه گانه را ببینید. پارچه هایی را خریداری کنید که باعث شود پا در آن راحت باشد. با این وجود از الیاف مصنوعی خودداری کنید ، زیرا آنها اجازه نخواهند داد که پای کودک شما نفس بکشد. 

تونبان | این مطلب توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان تهیه شده که تولیدی کننده انواع لباس های زنانه ، مردانه و بچه گانه است.

تولیدی پوشاک تونبان

تولیدی پوشاک اندیشه

بدست آوردن انواع پارچه برای این پروژه ایده خوبی است. کف را می توان از یک پارچه پشمی  ، چرم نرم یا مواد سنگین دیگر تهیه کرد ، در حالی که قسمت بالایی را می توان از هر پارچه با وزن سبک تهیه کرد. در صورت تمایل می توانید چندین رنگ پارچه نیز تهیه کنید.

مواد  لازم

  • پارچه
  •  قیچی
  •  چرخ خیاطی یا سوزن
  • نخ
  • دکمه
  • کش

 

یک الگوی کفش درست کنید. ساخت کفش های پارچه ای پارچه ای نیاز به سه تکه الگوی ، بالا ، پاشنه پا و تنها دارد. با ساخت قطعه الگوی برای تک شروع کنید. پای نوزادان خود را خط کشی کنید اما سپس قسمت جلوی انگشتان را دور انگشتان خود دور کنید ، به طوری که قطعه الگوی از یک طرف به صورت متقارن باشد. سپس برای جا درز ، یک ۱/۴ سانتی متر در اطراف آن اضافه کنید.

برای قطعه بالا ، قسمت جلوی قطعه اصلی خود را کپی کنید ، و یک خط مستقیم را در قسمت قوس بچه ها قرار دهید.
پاشنه سخت ترین قطعه برای ساختن است. پاشنه پا در اصل مستطیل است که یکی از قسمت های آن کمی خمیده است و یک انتهای طرف های کوتاه به دلیل منحنی کمی در آن کشیده شده است. اطراف پشت قطعه الگوی تنها ، از جایی که قوس شروع می شود ، از پشت و اطراف که قوس از آن طرف شروع می شود ، اندازه گیری کنید. این اندازه گیری هر دو طرف طولانی است ، اگرچه شما نیاز به منحنی جزئی به یکی از آنها دارید. عرض قطعه با توجه به چقدر بالا بودن طرف کفش مشخص خواهد شد ، بنابراین این بستگی به شما دارد.

شاید ساده ترین پیدا کردن یک الگوی موجود به صورت آنلاین ، بارگیری آن و سپس چاپ آن باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که در گذشته تجربه ساخت الگوهای خیاطی را نداشته باشید.

قطعات الگوی را برش داده و سپس آنها را روی پارچه خود گذاشته. برای هر کفش شما به یک قطعه تنها ، دو قطعه برتر و دو قطعه التیام نیاز دارید. تکه های پاشنه بلند ، پوشش کف کفش را تشکیل می دهند.
از آنجا که قطعات الگوی متقارن هستند ، برای ساختن تکه های پارچه دیگر نیازی به پیمایش بر روی قطعات الگوی نخواهید بود. 
استفاده از رنگ متضاد برای روکش کفش کودک خود را در نظر بگیرید. با این کار علاقه و رنگ به کفشهای کوچک شما اضافه می شود.
هنگامی که تمام قطعات الگوی را بر روی پارچه خود قرار دادید ، آنها را برش بزنید.

 


برای قطعه ها پاپوش که دوخته شده است ، درز را باز کنید. پس از اتو کشیدن در محل ، لازم است که در امتداد هر دو لبه کوتاه دوخته شوید ، از بالای لبه ۱/۴ سانتی متر را بدوزید. 

 

نصف کش را در هر کفش قرار دهید. درز بالای قطعه پاشنه ، لبه مستقیم و طولانی را روی قسمت آستر قطعه بدوزید ، به گونه ای که یک پوشش برای کش ایجاد کند. 

 

 

قطعه بالا را به تنهایی بدوزید. قسمت بالا و تکه را با سوزن فیکس کنید ، سپس آنها را به هم بدوزید. 

 

قطعه پاشنه را وصل کنید. شما باید قسمت طولانی و منحنی قسمت پاشنه را به قطعه تنها بدوزید. نقطه مرکزی لبه قطعه پاشنه را تا نقطه مرکزی قسمت پشت قطعه بچرخانید. قبل از دوختن در اطراف لبه ، مطمئن شوید که همه آنها در امتداد لبه قرار دارند.


انتهای کش را از طریق سوراخ هایی که در قسمت بالا ساخته اید بکشید. هر قطعه را به داخل سوراخ بکشید و هرگونه اضافی را بعد از محکم کشیدن برش دهید. برای اطمینان از آن ، در هر دو انتهای کش چند بخیهبزنید. 
پس از سفت شدن کش مطمئن باشید که باز شدن پای کودک شما به اندازه کافی بزرگ است اما اجازه نمی دهد کفش به راحتی از پای آن خارج شود. ممکن است این ایده خوبی باشد که پای کودک خود را در کفش بکشید تا قبل از اینکه دائمی کش را ایمن کنید ، تناسب آن را بررسی کنید.

 

کفش کودک خود را به سمت راست بپیچید. تمام لبه ها را از داخل بیرون فشار دهید و مطمئن شوید که همه درزهای آن مطابق تصویر دوخته شده است.

کفش های کوچک خود را با اضافه کردن هر نوع تزئین به پایان برسانید. روش های بی پایان برای تزئین این کفش های کوچک وجود دارد. گلدوزی یا انواع دیگری از تزئینات را اضافه کنید ، هر چیزی که کفش کوچک کودک شما را کمی مورد تزئین قرار دهد.