نحوه دوختن دکمه های پایه دار

نحوه دوختن دکمه های پایه دار

دکمه پایه دار پشت دکمه دارای یک ناحیه بلند است که برای دوخت دکمه استفاده می شود. عمق پایه متغیر است و چیزی است که هنگام انتخاب دکمه باید مراقب آن باشید. اگر به دنبال دکمه ای برای بستن کت پشمی سنگین هستید ، یک پایه عمیق تر می خواهید و اگر به دلیل ضخامت پارچه در محل سوراخ دکمه می باشد ، یک پایه کوتاه تر می خواهید. با ما همراه باشید تا نحوه دوختن دکمه های پایه دار را ببینید.

انواع دکمه در دو نوع اصلی :

 1.  دکمه های مسطح
 2.   دکمه های پایه دار

پیشنهادات : فانتزی ترین دکمه های لباس

موادی که به آنها احتیاج دارید

 •  سوزن
 •   قوی ترین نوع نخ موجود و مخصوصاً در صورت وجود یک شاخه فلزی روی دکمه مفید است.
 •   قیچی
 •  دکمه ها

دستورالعمل ها

مرحله اول

سوزن را نخ  کرده و انتهای آن را گره بزنید.

مرحله دوم

مکانی را که می خواهید دکمه پوشاک را بدوزید را با صابون علامت گذاری کنید. سوزن را درون پارچه قرار دهید ، از قسمت پشتی پوشاک شروع کنید و آن را از طریق پوشاک بالا ببرید.

مرحله سوم

دو یا سه بخیه را در پارچه بزنید ، بدون اینکه دکمه ای بر روی دوخت نخ شما باشد و بخیه ها را در آن قسمت نگه دارید ، جایی که دکمه در آن قرار دارد.
دکمه کوچک را روی بخیه ها، در قسمت داخلی پوشاک قرار دهید. برای دوخت این دکمه ی داخلی ، یک کوک بزنید. این دکمه اختیاری است ، اما اگر این دکمه کاربرد زیادی داشته باشد ، باعث می شود که الیاف پارچه شما از پوشیدن و پارگی احتمالی محافظت کند.

مرحله چهارم

سوزن را تا قسمت بالای لباس بیاورید ، نخ را از طریق پایه دکمه رد کرده و از طریق پارچه برگردانید.
بخیه را نیمه محکم بکشید. پایه را هنوز باید روی پارچه بدوزید. نخ ها را محکم نکشید تا پایه دکمه به داخل پارچه فرو رود.

مرحله پنجم

دوباره دکمه را از طریق پایه بخیه بزنید و تکرار کنید که حدود ۶ بخیه که دکمه پایه دار خود روی لباس نگه دارد. سوزن را به زیر دکمه پایه بلند کنید و نخ را در اطراف نخ هایی که دکمه پایه را نگه دارید ، بپیچید. یک حلقه از نخ را در یک طرف نخ ها ایجاد کنید و سوزن را از طریق حلقه دور کنید. نخ ها را محکم بکشید. حداقل سه بخیه در اطراف نخ هایی که دکمه پایه را نگه دارد ، بزنید.

نکته

این کمک می کند تا دکمه را به طور ایمن نگه دارید و مانع ساییده شدن دکمه نخ هایی که بر روی نخ می شوند و باعث خاموش شدن دکمه می شود ، می شود.
سوزن را به پشت پارچه بیاورید ، گره بزنید و برش دهید.

پیشنهادات : تعیین دکمه خور و جادکمه

نکات

 •  قبل از شروع بخیه جدید ، تمام طول نخ را از طریق لایه ها بکشید تا از طرف دیگر ، گره ای جلوگیری کنید.
 •  از رنگ نخی استفاده کنید که با رنگ لباس شما مطابقت نزدیک داشته باشد ، به طوری که فقط دکمه از آن خسته شده است.
 •   برای استحکام بیشتر ، از دکمه و نخ فرش یا نخ لحاف به جای نخ همه منظوره استفاده کنید.
 •    اگر دکمه اصلی را گم کرده اید ، ممکن است بتوانید یک دکمه اصلی را از یک ناحیه معمولاً غیب مانند لباس های پیراهن “سرقت” کنید. برخی از پوشاک با دکمه های اضافی که به قسمت داخلی پوشاک دوخته می شوند خریداری می شوند.
 • اگر لباسی را خریداری می کنید که همراه با دکمه های اضافی بسته بندی شده با برچسب باشد ، چند لحظه طول بکشید تا روی دکمه های اضافی در ناحیه ای ناخوشایند از دوختن دوخت.
 •   هر وقت می خواهید لباس خود را دور بیندازید ، دکمه ها را برداشته و آنها را ذخیره کنید. آنها ممکن است دکمه مورد نیاز شما در آینده باشند.

تونبان | این مطلب توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان تهیه شده که تولیدی کننده انواع لباس های زنانه ، مردانه و بچه گانه است.

تولیدی پوشاک تونبان

تولیدی پوشاک اندیشه