لباس ورزشی

لباس ورزشی

لباس ورزشی

لباس ورزشی یا لباس فعالیت ، اگر می خواهید ورزشی را شروع کنید در اولین قدم باید برای انتخاب یک لباس ورزشی خوب اقدام کنید که مهم ترین مسئله در ورزش کردن ( انتخاب لباس ورزشی مناسب ) است .

انواع لباس ورزشی

  • سیوشرت شلوار ورزشی
  • تیشرت شلوارک
  • لباس شنا
  • لباس اسکی
  • لباس مخصوص ژیملاستیک و …
  • لباس های تخصصی هر ورزش

جنس لباس مناسب ورزش

پارچه های ورزشی مواد فنی هستند که به راحت نگه داشتن لباس در حین ورزش کمک می کند. نوع پارچه مورد نیاز بستگی به شدت تمرین و فعالیت دارد.برای مثال ؛ برای حرکت آسان از لباس های یوگا باید پارچه هایی با قابلیت کشش مناسب استفاده کرد که احتمالاً از ساخت و ساز بافتنی استفاده می شود. در صورت داشتن خاصیت رطوبت پذیری عالی ، پوشاک برای دویدن از راه دور باعث می شود که پوشنده راحت نباشد تا عرق را از داخل به خارج برای پوشاک انتقال دهد. لباس های ورزشی برای ورزش های روباز در زمستان یا ورزش های برفی باید از پارچه های تنفسی با خاصیت عایق بندی بسیار خوبی استفاده کنند.

لباس ورزشی به طور معمول طوری طراحی شده است که سبک وزن باشد تا پوشاننده را خدشه دار نکنند. بهترین لباس ورزشی برای برخی از انواع ورزش ها ، به عنوان مثال دوچرخه سواری ، نباید باعث ایجاد کشش شود یا بیش از حد حجیم باشد.

از طرف دیگر ، لباس ورزشی باید به اندازه کافی شل باشد تا حرکت محدود نشود. بعضی از ورزش ها الزامات خاصی از سبک دارند ، به عنوان مثال کیکوگی مورد استفاده در کاراته. ورزش های مختلف از نظر جسمی خطرناک نیاز به تجهیزات محافظ دارند ، به عنوان مثال برای شمشیربازی ، فوتبال آمریکایی یا هاکی روی یخ.

پارچه های مرطوب کننده

پارچه های مرطوب کننده  ، پارچه هایی  هستند که کنترل رطوبت پوست یک ورزشکار را فراهم می کنند.این پارچه ها عرق بدن را به سمت سطح بیرونی پارچه حرکت می کنند که در آن می تواند تبخیر شود. این پارچه ها به طور معمول نرم ، سبک و کشش هستند — به عبارت دیگر ، آنها برای تهیه لباس فعال بسیار مناسب هستند . مرطوب شدن پارچه به معنی جذب پارچه است و این می تواند مانعی از پارچه مرطوب را روی پوست شما بگذارد. خشک کردن ، جدیدترین تغییر در فتیله زدن است.

این پارچه ها دو لایه هوشمند دارد که باعث رفع فشار سطح عرق می شود و آن را از طریق لایه آبگریز به یک لایه طبیعی طبیعی مانند پنبه منتقل می کند که در آن با خنک کننده تبخیری کمک می کند و پوست شما کاملاً خشک می شود. علاوه بر این واقعیت که بدن شما می تواند عملکرد بهتری داشته باشد ، از نظر شیمیایی نیز از بو عرق بدن جلوگیری می کند زیرا یک میکروکلید باکتری نمی تواند روی پوست خشک رشد کند.

این مطلب توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان ارائه شده امیدوارم که با دانش بیشتری لباس ورزشی برای خود انتخاب کنید .

برای دانستنی های بیشتر درمورد لباس های ورزشی فقط کافیه کلیک کنید