شلوارک کتان مردانه

شلوارک مردانه

شلوارک مردانه

شلوارک  پوششی است که در قسمت لگن پوشیده شده است ، دور کمر را می چرخد و برای پوشاندن قسمت بالایی پاها استفاده می شود ، گاهی اوقات تا زانوها امتداد دارد اما تمام طول پا را نمی پوشاند. که به این نوع پوشش “شلوارک” گفته می شود ، زیرا نسخه ای کوتاه از شلوار است که کل پا را می پوشاند ، اما نه پا. شلوارک معمولاً در هوای گرم یا در محیطی پوشیده می شود که راحتی و جریان هوا از حفاظت پاها را عبور می دهد .

.

استفاده از شلوارک

استفاده شلوارک برای تفریح

استفاده از شلوارک در لب ساحل و گشت و گذار

استفاده از شلوارک در هوای گرم تابستانی

استفاده از شلوارک در تفریحات ورزشی و …

قد مناسب برای شلوارک

بهتر است قد شلوارک تا حدود زانو  یا زیر زانو باشد و بهتر است قد شلوارک ۵ تا ۶ سانتی متر بالاتر از زانو نباشد .

حتما توجه داشته باشید که شلوارکی که خیلی کوتاه است را نپوشید زیرا توجه افراد ، به سمت پاها افزایش می یابد .

انواع شلوارک

شلوارک کتان

شلوارک ورزشی

شلوارک های لی

شلوارک پارچه ای و …

شلوارک بوکس

 شلوارک بوکس ، یک نوع خاص از لباس زیر مردانه است و هم اکنون نیز در انگلیس رایج است. با این حال ، شلوارک بوکسور معمولاً فقط به عنوان بوکسور در ایالات متحده یاد می شود ، در واقع شلوارک بوکس  پوششی است که در زیر شلوار شخصی پوشیده شده است .

تاریخچه ای از شلوارک مردانه

در اروپا و آمریکا در طول قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ، شلوارک فقط به عنوان لباس بیرونی توسط پسران جوان پوشیده می شد ، تا رسیدن به یک قد و بلوغ خاص. وقتی پسرها بزرگتر می شوند ، معمولاً در دوران بلوغ ، اولین جفت شلوار بلند خود را دریافت می کردند. این تصور را ایجاد می کرد که شلوارک فقط برای پسران جوان بود.

به همین دلیل ، مردان برای جلوگیری از به نظر رسیدن نابالغ ، شلوار کوتاه نمی پوشند. به دلیل مشقات اجتماعی ، تمایل داشتند که زنان در بیشتر فرهنگها شلوارهای کوتاه نپوشند: از آنها انتظار می رفت که لباس ، دامن و بلوز بپوشند.

در دهه ۱۸۹۰ ، شلوارهای تا زانو (نوعی شلوار کوتاه) که به عنوان یک لباس استاندارد برای پسران آمریکایی تبدیل شد. بسیاری از پرتره های مدارس شهری از دهه ۱۸۹۰ به جز قدیمی ترین شلوار ها تا زانو نشان داده شده است.  پسران آمریکای شمالی معمولاً شلوار زانو را با جوراب های کوتاه می پوشیدند.

این تغییر بعد از دهه ۱۹۰۰ میلادی تغییر یافت و پسران آمریکای شمالی در طول زمستان شروع به پوشیدن کفش های چسباننده کردند ، در حالی که شلوار کوتاه در اروپا رواج بیشتری پیدا کرد. در دهه ۱۹۳۰ ، زنان و مردان شلوارک راحتی را برای راحتی  ( فعالیت در فضای باز و ورزشی) می پوشیدند. با این حال ، پوشیدن شلوارک در خارج از فعالیت های خاص هنوز هم بود.

در دهه ۱۹۹۰ ، لباس اداری در برخی از مشاغل ایالات متحده و ایالات متحده آمریکا شلوارک و شلوار رسمی افزایش یافته است ، اما به هیچ وجه جهانی نیست.

در زمان جنگ جهانی اول

در زمان جنگ جهانی اول ، هنگامی که بسیاری از سربازان در مناطق گرمسیری مشغول خدمت بودند مردان بالغ بیشتر به خصوص در هوای تابستان شلوارک می پوشیدند .

با این وجود در بسیاری از کشورها تنظیمات رسمی کمی وجود دارد که پوشیدن شلوارک قابل قبول باشد ، زیرا آنها شلوارک را فقط برای تفریح می دانند .

برای اطلاعات بیشتر و تماشای شلوارک های جدید و به روز فقط کافیه کلیک کنید