شستشوی پارچه سفید

شستشوی پارچه سفید

ملایم ترین روش برای سفید کردن لباس های قابل شستشو ، مخلوط کردن محلول آب گرم و سفید کننده اکسیژن است. توصیه های بسته را در مورد میزان استفاده از هر گالن آب دنبال کنید. لباس های سفید را زیر آب بگیرید و بگذارید حداقل هشت ساعت یا یک شب خیس شوند. صبر لازم است. سپس طبق معمول با استفاده از گرمترین آب توصیه شده برای پارچه بشویید و ۱/۲ فنجان سرکه سفید تقطیر شده را به آب شستشو اضافه کنید.

از پارچه های ابریشمی ، پشم یا چرم و … استفاده نکنید که ساختار پارچه را خراب می کند .
مخلوط کردن

برای تمیز کردن لباس های سفید ، می توان به  لباسشویی مایع سفید کننده اضاف کنید و با آب شستشو یا آبکشی اضافه کرد. فقط با دقت دستورالعمل های موجود در بطری را دنبال کنید.

حذف رنگ تجاری


اگر هیچ سفید کننده مستقر در اکسیژن یا ترکیب رنگ لباس شما به اندازه کافی سفید نیست ، از یک پاک کننده رنگ تجاری برای جدا کردن هر رنگی از لباس استفاده کنید. اگر بر روی لباس تزیین و تزئینات رنگی وجود دارد ، نباید از آن استفاده شود.

از خورشید استفاده کن


در صورت امکان ، لباس های سفید را در خارج از آفتاب خشک کنید. پرتوهای فرابنفش خورشید به سفیدتر شدن لباس کمک خواهد کرد.


سفید کننده کلر

از سفید کننده کلر در پارچه های نخی استفاده می شود که به دلیل مشکلات ذخیره سازی ، زرد شده اند. همیشه دستورالعمل های محصول را دنبال کنید و از سفید کننده زیادی استفاده نکنید. اگر می توانید بوی کلر را از بین ببرید و لباس های شسته شده مرطوب را از روی واشر جدا کنید ، از سفید کننده زیادی استفاده می کنید. مقدار مورد استفاده را برش دهید و یک شستشو دوم اضافه کنید تا حد ممکن باقی مانده خارج شود.

هیچی کار نکرد ، حالا چی؟


به عنوان آخرین راه حل ، اگر عاشق لباس هستید و نمی توانید رنگ زرد را بیرون بیاورید ، رنگ کردن پارچه را به رنگ دیگری در نظر بگیرید. رنگهای امروزی رنگی تر از رنگهای گذشته هستند. شما باید بتوانید از پوشیدن لباس های بسیاری دیگر لذت ببرید.


چه عواملی باعث زردی لباس سفید می شود؟

عوامل محیطی مانند نیکوتین ناشی از دود سیگار یا مانده پخت و پز چربی می تواند باعث زرد شدن پارچه ها شود. زردی زیر بغل روی پیراهن ها به دلیل واکنشی بین نمک ضد عرق و بدن شما اتفاق می افتد. لباس هایی که به طور نامناسب ذخیره می شوند می توانند با اسیدها در یک جعبه مقوایی یا قفسه های چوبی واکنش نشان داده و به رنگ زرد درآیند.

سفید کننده کلر برای تمیز کردن و ضد عفونی کننده عالی است اما در صورت استفاده بیش از حد یا استفاده از الیاف مصنوعی سفید مانند نایلون ، میکرو فیبر یا پلی استر می تواند باعث زردی شود. سفیدکننده الیاف را ضعیف کرده و پلیمرهای مصنوعی را به رنگ اصلی خود یعنی زرد باز می گرداند.

حتی پارچه های سفید ساخته شده از الیاف طبیعی مانند پنبه و کتانی اگر در معرض سفید شدن بیش از حد کلر قرار بگیرند می توانند زرد شوند. استفاده بیش از حد از کلر سفید همچنین می تواند باعث خشک شدن لباس های سفید هنگام آویز شدن در آفتاب شود زیرا خورشید به دلیل پرتوهای فوق بنفش لایه دیگری از سفید شدن را اضافه می کند.

و اگر از مواد شوینده یا نرم کننده زیادی استفاده می کنید و به خوبی شستشو نمی دهید ، گرمای زیاد خشک کن لباس می تواند باقی مانده ها را درون الیاف “پخته” کرده و آنها را خاکستری یا زرد بگذارد.

نحوه ذخیره لباس سفید برای جلوگیری از زردی

قبل از نگهداری لباس های سفید ، حتی فقط برای یک فصل ، مطمئن شوید که لباس ها یا ملافه ها با شستشو یا تمیز کردن خشک هر قطعه کاملاً تمیز و بدون لکه هستند. اگر مطمئن نیستید که این کالا تمیز است ، ارزش آن را دارید که فقط آن را ایمن کنید تا آن را بشویید. مطمئن باشید که قطعات قبل از بسته شدن کاملاً خشک هستند. دستان خود را قبل از دست زدن به آن بشویید و خشک کنید زیرا لوسیون یا کرم ها می توانند وسایل سفید رنگ را تغییر دهند.

یک فضای خنک و خشک را برای ذخیره سازی انتخاب کنید. از مناطقی با درجه حرارت شدید مانند اتاق زیر شیروانی ، زیرزمین و گاراژ خودداری کنید. استفاده از ظروف مناسب برای جلوگیری از زرد شدن از استفاده مناسب است. یکی از گزینه ها استفاده از جعبه های ذخیره سازی است که برای ذخیره سازی بایگانی فروخته می شوند. شما همچنین نیاز به خرید کاغذ بافت سفید بایگانی دارید. این ماده باید هم بدون اسید و هم از لیگنین باشد.

مطالب پیشنهادی

شستشوی لباس سفید

نگهداری مناسب از لباس در زمان شستشو