تاثیر خطوط بر اندام

تاثیر خطوط در لباس

تاثیر خطوط در لباس

همه ما برای انتخاب یک لباس مناسب باید تمام نکات را رعایت کنیم ، تا بتوانیم لباسی ایده آل با اندام خود بدست آوریم . شاید شما بگویید آیا تاثیر خطوط  و یا طرح مدل ، بر روی اندامم تاثیر می گذارد ؟ بله ، با ما همراه باشید تا شما را با این نکات آشنا کنیم .

 لباس هایی خطوط مستقیم و عمود

تاثیر خطوط بر اندام چاق

تاثیر خطوط بر اندام چاق

خطوط عمودی ، خطوطی ایستا هستند  که احساس اباهت یا شکوهمندی را در پوشنده ایجاد می کند و نشانه نیرو مندی ، قدرت و ثبات است . این لباس ها وقار و تناسب موقرانه ای به لباس می بخشد ، به همین دلیل  ، برای لباس های رسمی بیش ترین کاربرد را دارد ، به دلیل هدایت حرکت چشم ها به سمت بالا و پایین اندام را لاغر و باریک نشان  می دهد . استفاده از این لباس ها ، با خطی عمود برای افراد چاق و قد کوتاه هم ،  نیز بسیار مناسب است .

لباس هایی با خطوط افقی

لباس هایی با خطوط افقی بسیار آرام و غیر فعال هستند . این خطوط در لباس باعث می شود که احساس آرامش و راحتی ایجاد شود ، به همین دلیل بیشتر در لباس های راحتی منزل ،  لباس های بچه گانه و لباس خواب بیشترین کاربرد را دارد ، به دلیل حرکت چشم ها به سمت کناره های اندام ، پوشنده را پهن تر و کوتاه تر نشان می دهد . این لباس ها برای افراد لاغر بسیار توصیه می شود .

لباس هایی با خطوط مستقیم مایل

لباس هایی با خطوط مایل خصوصیات هر دو ( خط افقی و عمودی ) را دارد ، وقار آرامش  و در عین حال ، زیبایی و لطافت را یک جا به وجود می آورد ، در طرح های لباس جلوه جوانی و شادابی را به شخص می دهد ، به دلیل حرکت چشم ها در جهت بالا و پایین ، اندام را باریک تر و بلند تر نشان می دهد ، درجه ی شیب یک خط مایل در لباس باعث می شود به خط عمودی یا خط افقی نزدیک شود و ، ویژگی های آن خط را پیدا کند .

لباس هایی با خطوط مسققیم  شکسته

لباس هایی که در آن ، خطوط شکسته  داردند ، جزء خطوط تاکید کننده است و توجه را به آن نقطه جلب می کند ، بسیار مهیج و تحریک کننده ی اعصاب است و تا اندازه ای خصوصیات خط مایل را دارد ، با این تفاوت که تکرار آن  در لباس باعث می شود خسته کننده باشد ، خط شکسته افراد را ، بلند تر و لاغر تر از خطوط منحنی نشان می دهد ، معمولاً برای برش های ما بین کمر و باسن و یا برش های با لاتنه استفاد می شود .

لباس هایی با خطوط منحنی

این لباس ها آرامش موزونی به پوشنده  می دهد و حسی از جنبش و تحریک را القا می کند ، با توجه به تشابه خطوط طبیعی بدن با این خط ، ظرافت و نرمی را القا می کند و در طرح لباس  ، کاربرد زیادی دارد ، ولی باید استفاده از این لباس ها را در نظر داشته باشیم ، زیرا این گونه لباس ها افراد را درشت تر و چاق تر نشان می دهد  ، هم چنین  قسمتی از اندام که در فضای داخلی انحنا قرار می گیرد ، بیشتر جلب توجه می کند ، این خطوط در لباس های بچه گانه و طرح های میهمانی و شب ، بیشترین کاربرد را دارد .

برای اطلاعات بیشتر ، کلیک کنید

تاثیر پارچه بر اندام

چگونه اندام را با لباس اصلاح کنیم

خطوط مستقیم و عمود در لباس