بهترین روش شستشوی کفش کتانی

بهترین روش شستشوی کفش کتانی

اگر کفش‌های ورزشی و کتانی شما مداوم کثیف و گلی می‌شوند و مجبورید که وقت زیادی را برای شستن آنها صرف کنید، بهترین روش شستشوی کفش کتانیاین است که حتما روش شستن کفش در ماشین لباسشویی را امتحان کنید. با ما همراه باشید تا با این روش بیشتر آشنا شوید .
 شستن کفش در ماشین لباسشویی
 
بیشتر افرادی که عاشق کفش‌های روشن هستند، همیشه با این مشکل که کفش‌هایشان خیلی زود کثیف و خاکی می‌شود که به همین دلیل از خرید آن صرف نظر می‌کنند.
اگر می‌خواهید همیشه کفش‌های نو و تر و تمیزی داشته باشید، ما به شما روشی را یاد می‌دهیم که بتوانید همه را حیرت زده کنید، مهم نیست که کفش‌های شما کاملا گلی شده باشند و بعد از فوتبال و دویدن در زمین چمن حسابی سبزه و گل و شل به آنها چسبیده است. شما می‌توانید با آموزش و یادگیری شستن کفش در ماشین لباسشویی دوباره آنها را مثل روز اولشان نو و تمیز کنید.

روش آسان شستشوی کفش در ماشین لباسشویی

بعضی از افراد عقیده دارند که اگر کفش خود را در ماشین لباسشویی شستشو کنند کفش ها دوام و فرم خود را از دست خواهند داد و خراب می شوند اما این چنین نیست، اگر مراحل زیر در شستن کفش در ماشین لباسشویی را به خوبی انجام دهید، فقط باید انتظار نتایج مثبت داشته باشید و بدون هیچ کم و کاستی کفش‌های خود را بدون زحمت و صرف وقت زیاد مثل روز اول کنید.

 آماده سازی کفش‌

قبل از آن که کفش های کثیف خود را در ماشین لباس بیندازید  ابتدا باید یکسری کارهای را برای آماده سازی آنها انجام دهید. ابتدا اگر می بینید که کفش های بسیار کثیفی دارید، می‌توانید با استفاده از یک برس یا مسواک کثیفی های روی  آنها را کمی تمیز کرده و گل‌ و لای خشک شده روی آنها را پاک کرده و گرد و خاک آن را بتکانید. اگر کفش‌های شما بندی هستند، ابتدا بندهای آنها را باز کنید تا آب و مواد شوینده بتواند به راحتی به داخل کفش نفوذ کند. بندهای باز شده را نیز می‌توانید همزمان در داخل ماشین لباسشویی بیندازید. در صورت امکان کفی کفش‌ها را نیز خارج کنیدشستن کفش در ماشین لباسشویی

 تنظیم کردن ماشین لباسشویی برای شستشوی کفش

  • پس از اینکه کفش‌ها را در داخل ماشین انداختید و قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید، ابتدا باید بدانید که چه دوری را برای آن انتخاب کنید. توصیه ما به شما استفاده از دور کند است، اگرچه با این دور، کفش‌ها دیرتر شسته می‌شوند، اما احتمال برخورد آنها به هم و یا به دیواره‌های ماشین و پارگی و آسیب دیدن آنها کاهش می‌یابد.
  • یک راه دیگر برای اطمینان از اینکه کفش‌ها به دیواره ماشین لباسشویی و همدیگر آسیبی وارد نمی‌کنند این است که با استفاده از چند پارچه یا حوله برای کفش‌ها یک محافظ درست کنید، یعنی چند حوله یا پارچه ضخیم به درد نخور را برداشته و کفش‌ها را درون آنها بپیچید و سپس داخل ماشین لباسشویی بیندازید.
  • همچنین می‌توانید کفش‌ها را در داخل یک روبالشی خالی قرار داده و بقیه فضای داخل روبالشی را با حوله و پارچه به درد نخور پر کنید و سپس سر آن را با سنجاق ببندید، با این کار شما یک کیسه محافظ برای شستن کفش‌ها دارید.
  • دمای آب نیز بهتر است سرد باشد تا به الیاف پارچه کفش آسیبی وارد نشود، ضمن اینکه آب سرد از رنگ پس دادن کفش‌ها جلوگیری می‌کند.
  • برای شستن بند کفش‌ها نیز، با توجه به وجود منافذ ریز در دیواره داخلی ماشین لباسشویی و احتمال اینکه بند کفش به آنها گیر کند، بهتر است بندها را مستقیم در داخل ماشین لباسشویی نیندازید، بلکه می‌توانید آنها را در داخل یک کیسه سوراخ دار قرار داده و سپس آنها را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.

انتخاب مواد شوینده مناسب برای شستن کفش در ماشین لباسشویی

ماده شوینده‌ای که برای شستن کفش‌ها در داخل ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، تفاوت خاصی با مواد شوینده معمولی ندارد و برای این کار می‌توانید از همان مواد شوینده معمولی خودتان و یا شامپو استفاده کنید. اگر علاوه بر کفش چیزهای دیگری را هم برای شسته شدن به داخل ماشین لباسشویی انداخته‌اید، به ماده شوینده بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد در غیر این صورت نیازی به استفاده از مواد شوینده فراوان نیست زیرا استفاده بیش از حد مواد شوینده باعث ایجاد کف می‌شود که از شسته شدن مناسب کفش‌ها جلوگیری می‌کند، علاوه بر اینکه احتمال دارد که لباس‌ها و وسایل دیگری که در داخل ماشین انداخته‌اید به هم رنگ پس بدهند.

شستن کفش در ماشین لباسشویی

بهترین روش برای خشک کردن کفش‌ها پس از شستشو

شما می‌توانید پس از خارج کردن کفش‌ها از داخل ماشین لباسشویی آنها را با خشک کن و سشوار خشک کنید اگرچه این کار برای برخی از کفش‌ها توصیه نمی‌شود زیرا حرارت می‌تواند موجب آسیب و خرابی کفش شود، قرار دادن آنها در معرض نور خورشید نیز چندان مطلوب نیست. روش ساده‌تر و بهتر این است که بدون زحمت چندانی، کفش‌ها را که در داخل ماشین لباسشویی به خوبی آبگیری شده‌اند را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا خشک شوند. علاوه بر این می‌توانید آنها را در مقابل یک پنکه قرار دهید تا هوا بهتر در داخل و اطراف آنها جریان پیدا کند و زودتر خشک شوند.
پس از اینکه کفش‌ها کاملا خشک شدند می‌توانید کفی و بندهای آنها را مجددا ببندید و از تمیز شدن کفش‌های خود لذت ببرید.

نبایدهایی در مورد شستن کفش‌ در ماشین لباسشویی

  • روش شستشوی کفش در داخل ماشین لباسشویی برای تمامی کفش ها پاسخگو نیست .
  • هرگز از مواد سفید کننده یا مواد شیمیایی قوی برای شستن کفش‌ها استفاده نکنید.
  • داخل کفش را از روزنامه پرنکنید چرا که پس از شستشو باز شده و به بافت کفش صدمه می زند
  • تا زمانی که کفش‌ها کاملا خشک نشده‌اند، آنها را نپوشید .
  • به یاد داشته باشید راهنمای شستشوی کفش خود را بخوانید .

تولیدی پوشاک تونبان

این مطلب توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان تهیه شده تا شما بتوانید بهترین روش شستشوی کفش کتانی و … را به راحتی انجام دهید .

شرکت تولیدی پوشاک تونبان

شرکت تولیدی پوشاک اندیشه