برای دوخت هرنوع لباس ازچه پارچه ای استفاده کنیم؟

برای دوخت هر نوع لباس از چه پارچه ای استفاده کنیم؟

 

برای دوخت لباس از چه پارچه ای استفاده کنیم؟

برای دوخت لباس از چه پارچه ای استفاده کنیم؟

 

برای دوخت هر نوع لباس از چه پارچه ای استفاده کنیم؟ برای اطلاع درمورد این موضوع لازم است ما به یک سری موارد توجه ویژه ای داشته باشیم اینکه چه پارچه ای برای چه لباسی لازم است در خیاطی مورد استفاده قرار دهیم.

در این متن به معرفی انواع پارچه ها پرداخته و شما را در این مورد راهنمایی می کنیم که بدانید برای دوخت هر نوع لباس از چه پارچه ای استفاده کنیم؟

پارچه پنبه ای

پنبه سبک ، نازک و نرم ، یک پارچه نسبتاً ارزان است ، بنابراین اغلب برای بسیاری از پروژه های نساجی مختلف استفاده می شود. پنبه پارچه ای ایده آل برای ایجاد پوشاک سبک از قبیل پیراهن های دکمه دار ، لباس ، جوراب ، تی شرت ، روتختی و خیلی موارد دیگر است ، با این وجود ممکن است برای کارهای کوک سنگین تر مناسب نباشد.

پارچه جین

جین یک پارچه محکم  است که به طور سنتی از نخ تار و پنبه و نخ پر کننده پنبه سفید ساخته شده است. این دو نخ کاملاً بافته شده اند تا یک بافت پیچ و مهره پیچیده شوند و مواد را تقویت کنند. اگرچه در درجه اول از آن برای ایجاد شلوار جین ، کاپشن ، لباس و دونگاری استفاده می شود ، اما از جین نیز می توان برای ساخت لوازم جانبی و حتی پوشاندن مبلمان برای سبک دکوراسیون منزل غیر معمولی استفاده کرد.

پارچه نمدی

پارچه محكمی كه از الیاف طبیعی مانند پشم یا الیاف مصنوعی مانند آكریلیك با تشكیل و فشردن فیبرها به هم ساخته می شود تا یك قطعه كامل ساخته شود و پارچه سخت و محکمی ایجاد گردد. اغلب در پروژه های صنایع دستی ، مانند ساخت دکوراسیون برای آویزان کردن در اطراف خانه ، ساخت عروسک ، کلاه های عجیب و غریب ، یا در کاردستی بچه ها استفاده می شود.

پارچه ای از پشم گوسفند

پشم گوسفند سبک ، قوی و نرم است پشم گوسفند ساخته شده از نوعی پلی استر با الیاف مصنوعی ، به طور کلی پارچه ای ارزان قیمت است که قادر به عایق گرما است ، بنابراین پارچه ایده آل برای ایجاد کاپشن ، کلاه ، پتو است.

پارچه ای از پلی استر

پارچه های پلی استر نوعی پارچه مصنوعی است ، و به دلیل دوام ، حفظ رنگ خارق العاده ، مقاومت در برابر چین و چروک و ارزان قیمت بودن آن ، مورد استقبال قرار می گیرند. از پلی استر معمولاً برای کارهایی مانند دکوراسیون منزل ، پیراهن ، شلوار ، کاپشن و موارد دیگر استفاده می شود.

پارچه ریون

از آنجا که این یک الیاف مصنوعی است ، و یک پارچه بسیار متنوع که اغلب برای جایگزینی الیاف طبیعی در لباس مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه نرم ، راحت ، صاف و جذب است ، بنابراین پارچه ای مناسب هم در دوختن پوشاک و همچنین در پوشیدن لباس ریون در هوای گرم است.

پارچه ساتن

ساتن دارای یک بافت نرم و یکنواخت و براق است و منعکس کننده نور برای نمای لوکس است. معمولاً توسط نخهای تار و پود و نخهای بافنده ساخته می شود . درخشندگی بسیار بالایی ایجاد می کند که برای ایجاد روتختی مناسب است. این پارچه معمولاً در پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد و مخصوصاً برای لباس زیر زنانه ، لباس خواب ، روسری  مناسب است!

پارچه ابریشم

یک الیاف پروتئین طبیعی ، ابریشم در درجه اول از پیله های کرم های ابریشم ساخته می شود. ابریشم برخلاف بسیاری از الیاف مصنوعی ، بافت نرم ، صاف و بدون لغزش دارد. اگرچه این یکی از قوی ترین الیاف طبیعی است ، اما دارای خاصیت ارتجاعی کمی است و با گذشت زمان می تواند قدرت خود را از دست دهد. درخشش زیبا آن را برای پیراهن ، کراوات ، کت و شلوار ، لباس رسمی ، لباس زیر زنانه ، لباس ، روتختی ، ملافه و موارد دیگر بسیار ایده آل می کند.

پارچه مخملی

مخمل پارچه ای ساخته شده از الیاف طبیعی یا مصنوعی ، پارچه ای بافته شده با شمع متراکم است که نسبت به آن احساس بی نظیری و متمایز ، صاف و نرم دارد. از آنجایی که دارای یک بافت و ظاهری مجلل است ، از مخمل به طور سنتی برای ساخت آویزهای دیواری شفاف و لباس های سلطنتی استفاده می شد. با این حال امروزه بیشتر از آن برای ایجاد لباس ، کوسن ، وسایل دکوراسیون منزل استفاده می شود.

تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد تونبان

تونبان برند برتر پوشاک ایرانی ، تولید کننده ی انواع لباس ست زنانه و مردانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، تیشرت شلوار مردانه و … می باشد .

 تولیدی پوشاک تونبان

 تولیدی پوشاک اندیشه

 

 

تولیدی پوشاک تنبان

تولیدی پوشاک تنبان