اصول اولیه پارچه

اصول اولیه پارچه

 

چه پارچه ای بخرم؟

چه پارچه ای بخرم؟

 

این راهنما به شما کمک می کند تا با اصول اولیه پارچه آشنا شوید و اینکه چگونه می توانید در کارهای خود مورد استفاده قرار دهید ، سود ببرید و استفاده کنید.

پارچه یک بخش اساسی هر زندگی است – اما آیا همیشه چنین بوده است؟ بدون شک می توانیم با یک بله قطعی به آن سؤال پاسخ دهیم.

از زمان های بسیار قدیم ، از پارچه برای بقا استفاده می شده است. اولین پارچه طبیعی که مورد استفاده قرار می گرفته است کتان بوده. از آنجایی که الیاف سلولزی در ساقه گیاهان کتان رشد می کنند. مردم، جهت ایجا یک پارچه اساسی لازم بوده هر فیبر را به صورت جداگانه جدا کرده و آنها را بافته و یا می چسباندند. پس از آن ، در صورت تمایل ، آنها را با استفاده از رنگهای طبیعی گیاهان ، به رنگ های مختلف نیز رنگ می کردند.

کتان تنها پارچه طبیعی نیست که مدت زیادیست از آن استفاده می کردند موارد دیگری نیز مانند. پنبه ، پشم و ابریشم نیز می باشند که لازم است در، صنعت پارچه با الیاف ارگانیک و تجدیدپذیر ترکیب شوند زیرا پارچه های کامل طبیعی شامل محدودیت هایی از قبیل چین خوردگی و کوچک شدن را شامل می شوند بنابراین لازم بود برای مبارزه با این نقص ها از الیاف مصنوعی نیز استفاده گردد طبق این موضوع پس پارچه ای صددرصد نخ یا پنبه نمییابیم .

با گذشت سالها ، تقاضا برای الیاف طبیعی کاهش یافت تا زمینه تولید بیشتر الیاف مصنوعی از قبیل اکریلیک ، پلی استر و اسپندکس جهت راحتی بیشتر من جمله استحکام ، قابلیت تنفس ، بهره وری در هزینه ، دستکاری بیشتر پارچه مانند تولید رنگ های متنوعی از آن فراهم شود. در میان بسیاری از صفات مفید دیگر امروزه ، الیاف طبیعی هنوز هم در بسیاری از صنایع خصوصاً در صنایع دستی ، بسیار آشکار است پشم و نخ برای بافندگی و قلاب دوزی بسیار مهم است ، در حالی که پنبه یک پارچه به خصوصی برای کار با آن در کارهای خیاطی است. هر نوع الیاف پارچه ، چه طبیعی و چه مصنوعی ، ترکیب منحصر به فرد و خصوصیات خاص خود را دارد که آن را برای کاربردهای خاص ایده آل می کند.