آموزش دوخت لباس ورزشی

آموزش دوخت لباس ورزشی

این مقاله توسط شرکت تولیدی پوشاک تونبان برای شما عزیزان آماده شده تا بتوانید آموزش دوخت لباس ورزشی را با توجه به تصاویر آموزش بینید . با ما همراه باشید .

وسایل مورد نیاز

  • پارچه
  • نخ
  • کش
  • سوزن

جنس پارچه

  1. پارچه ها برای راحتی و سهولت باید کشش چهار طرفه ۲۵٪ داشته باشند.
  2. پارچه های با کیفیت باید در هنگام کشش و فشرده سازی ، بازسازی بسیار خوبی داشته باشند تا در اثر شستشو و لباسهای مکرر و همچنین داشتن پوشش کامل ، دوام بیاورد.
  3. پارچه ها همچنین بسته به نوع آب و هوایی که در آن آموزش می دهید باید عایق حرارتی را ارائه دهند: خنک ماندن در دمای گرم و در دمای سرد.
  4.  پارچه های ورزشی بیشتر با الیاف مصنوعی مانند اسپندکس ، نایلون و پلی استر ساخته می شوند ، اما در حال حاضر شاهد تولید بیشتر با الیاف طبیعی مانند بامبو هستیم.

مراحل دوخت تیشرت و شلوار پس از برش زدن

بیایید به برخی از تکنیک های خیاطی که در ساخت لباس ورزشی استفاده می شود ، بیشتر آن با بخیه سردوز و میان دوز انجام می شود . . این  لباس برای تناسب اندام بسیار عالی است زیرا با کمترین ساییدگی در برابر پوست قدرت و کشش ایجاد می کند. این کار با یک سرور با استفاده از نخ های سه پایه انجام می شود. همچنین می توانید از این تکنیک برای همستن لبه ها نیز استفاده کنید. 

اگر در منزل خو چرخ میان دوز و یا سردوز ندارید می توانید بخیه زیگزاگ در چرخ خیاطی شما همان کار را انجام می دهد. این مورد در درزهایی که به کشش احتیاج دارند استفاده می شود تا نخ ها هنگام کشش شکسته نشوند.

برای سجاف ، باید لبه های خام را برای یک پاکدوزی تمیز کنید ، و سپس از یک سوزن دوقلوی استفاده کنید تا بتوانید  ۲ دوخت را تمیز و مرتبط کنار یکدیگر بروید .سوزن دوقلو به عنوان یک بخیه تزئینی استفاده می شود که خطوط موازی را در امتداد قسمت بالای و نخ های زیگزاگ در قسمت پایین ایجاد می کند تا در هنگام کشیدن نخ ها کشش شود .

مطالب مرتبط

آموزش دوخت یقه هفت

آموزش دوخت پیراهن عروسکی دخترانه

آموزش دوخت مانتو اسپرت دخترانه

آموزش دوخت لباس ورزشی